Mead Madness Cup 2019

15 listopada 2019 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich ogłoszono wyniki 2 edycji Konkursu Miodów Pitnych Mead Madness Cup 2019 w kategorii Miodów Pitnych Domowy i Profesjonalnych oraz wybrano najlepsze miód pitny konkursu, który otrzymał tytuł Grand Champion 2019 w kategorii HOME i PRO.

Do konkursu zgłoszono 220 miodów pitnych. 120 w kategorii miodów pitnych domocyh i 100 w kategorii miodów pitych profesionalnych.  Miody nadesłano z 30 krajów z całego świata. 

Ogłoszono również wyniki plebiscytu na osobowość roku w branży miedziorytniczej (Mead Personality of the year). Tytuł ów przypadł w zaszczycie polskiemu miodosytnikowi Krzysztofowi Piwowarowi z miodosytni Dziki Miód.

Grand Champion PRO 2019

Grand Champion w kategorii miodów profesjonalnych za rok 2019 

“Les rubis de mon oncle”
Ô La Butine, France

Grand Champion HOME 2019

Grand Champion w kategorii miodów domowych za rok 2019 

„Miód Pitny Dwójniak Gryczany”
Dawid Buchalik, Poland

Personality of the Year 2019
in Mead Industry

Nagroda w konkursie na osobowość roku w branży miodosytniczej

Krzysztof Piwowar

MMC 2019 w ocenie organizatora.

Krzystof Jarek_4

Dwa słowa o konkursie

O zainteresowaniu produkcją miodu pitnego w Polsce i na świecie najlepiej świadczą liczby konkursu miodów pitnych. Tylko w kategorii miodów amatorskich otrzymaliśmy do oceny około 120 różnych miodów z 28 krajów, a dodatkowo napłynęło 100 z profesjonalnych miodosytni. Nadmienić należny, że miody oceniało ponad 60 sędziów z Europy i Stanów Zjednoczonych. 

Krzysztof Jarek

Nadchodząca rewolucja

W konkursie domowym i profesjonalnym oceniane było 220 miodów pitnych. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że trend jaki obserwujemy za oceanem przyjdzie także do Europy, a w szczególności do Polski.  Bardzo możliwe, że już niebawem staniemy się świadkami silnej dynamizacji rozwoju tego sektora nad Wisłą. 

Mateusz Błaszczyk

Mateusz Blaszczyk_3
Rafal Gorecki_2

Rynek miodów pitnych

Potencjał na wzrost rynku miodów pitnych w Polsce jest ogromny i widać wiele przesłanek wskazujących na to, że faktycznie dokona się w nieodległej przyszłości. W poprzedniej edycji konkursu trafiło do nas 90 miodów pitnych, z czego 60 od domowych miodosytników. Ten rok to 100% wzrost (120) liczby nadesłanych miodów w kategorii miodów domowych i  ponad 200% wzrost (100) w kategorii miodów procesjonalnych , co bardzo nas cieszy.

Rafał Górecki

Wyniki konkursu MMC 2019