Często zadawane pytania

Maksymalnie 3 miody w każdej kategorii, czyli 33 miody w konkursie HOME i 36 w PRO.

Ostateczny termin zgłaszania miodów to 25.09.2020. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Zgłoszone miody należy przesłać na adres podany w potwierdzeniu w terminie 07. 09. 2020 – 09. 10. 2020. Miody otrzymane po terminie 09.10.2020 mogą nie wziac udzialu w konkursie. Prosimy również nie przysyłać miodów przed terminem 07.09.2020 (względy logistyczne).

Pitnemiody.pl jest naszym partnerem i zajmuje się kwestiami finansowymi, co za tym idzie rejestracja miodów przechodzi przez ta strona.

W poprzednich latach konkurs HOME był darmowy. Postanowiliśmy wprowadzić niewielka opłatę, aby pokryć częściowo wydatki związane z organizacja i obsługa konkursu.

Każdy zgłaszający otrzyma potwierdzenie transakcji z systemu PayPal. Jeżeli prowadzona jest działalność gospodarcza i wymaganą jest faktura VAT, prosimy o wiadomość mailową na mmc@meadmadnesscup.com

Spokojnie, to tylko ewentualność przy wysyłce z krajów spoza UE.

Przy przesyłce międzynarodowej spoza terenu UE może to pomóc w nienaliczanie cła. 

Oczywiście. 0,33L jest sugerowana pojemnością, ale większe butelki będą również akceptowane.

Dwie butelki pozwolą na przeprowadzenie ewentualnej drugiej rundy lub finału. Zabezpieczają również w przypadku stłuczenia jednej z nich.

Etykieta konkursowa powinna być przymocowana za pomocą elastycznej gumki (recepturki)

Nie. Należy tylko przymocować na wierzch (za pomocą gumki recepturki) etykiety konkursowe

Specjalne lakowanie jest zbędne i utrudnia otwarcie butelek. Powoduje również czasem przedostanie się drobinek laku do kieliszków z próbkami.

Nie ma takiej potrzeby, jednak preferujemy butelki bez laku.

Tak, choć nie jest to idealne opakowanie. Jeśli jest to jedyna opcja to będzie to akceptowalne.

W konkursie MMC oceniają sędziowie z całego świata. Oficjalnym językiem jest język angielski, ale może zdarzyć się sytuacja, iż sędzia wypełnia arkusz ocen w swoim ojczystym języku. Proponujemy Google translator.

Grono sędziowskie składa się z certyfikowanych sędziów MJP, BJCP oraz doświadczonych ludzi z branży miodowej, piwnej i winnej.

Medal i dyplom za zajęcie miejsc 1-3. Dodatkowo najlepszy miód w konkursie otrzyma tytuł Grand Champion oraz statuetkę (w obydwu konkursach HOME i PRO). Zwycięzca konkursu HOME będzie również zaproszony do jednej z profesjonalnych miodosytni w celu komercyjnego nastawienia zwycięskiego miodu. Otrzyma pierwsze 50 butelek a miód będzie sygnowany jego/jej imieniem i nazwiskiem.

Tak, arkusze ocen będą wysyłane do wszystkich uczestników. W konkursie HOME będą to arkusze od wszystkich sędziów oceniających miód w 1 rundzie, w konkursie PRO będzie to jeden wspólny arkusz wypełniony przez sekretarza stołu.

Nie chcemy, aby wprowadzać klientów w błąd. Jeśli znak graficzny będzie wykorzystany, musi znajdować się również informacja o nazwie miodu, kategorii w której zdobył medal oraz nazwie i roku konkursu.

Termin zgłaszania: 25. 09. 2020
Termin wysyłki: 07. 09. 2020 – 09. 10. 2020
Data konkursu: 23-25. 10. 2020
Ogłoszenie wyników: 30. 10. 2020.

Share / podziel się

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email