Często zadawane pytania

Maksymalnie 3 miody w każdej kategorii.

Ostateczny termin zgłaszania miodów to 31.01.2024 Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Zgłoszone miody należy przesłać na adres podany w potwierdzeniu w terminie do 11.02.2024. Miody otrzymane po terminie 11.02.2024 mogą nie wziąć udziału w konkursie. 

CompetitionBeverage.com jest naszym partnerem i zajmuje się kwestiami finansowymi, co za tym idzie rejestracja miodów przechodzi przez tę stronę.

Każdy zgłaszający otrzyma potwierdzenie transakcji z systemu PayPal. Jeżeli prowadzona jest działalność gospodarcza i wymagana jest faktura VAT, prosimy o zaznaczenie tego podczas procesu rejestracji. Faktura VAT zostanie automatycznie wysłana pod wskazany email.

Spokojnie, to tylko ewentualność przy wysyłce z krajów spoza UE.

Przy przesyłce międzynarodowej spoza terenu UE może to pomóc w nienaliczaniu cła. 

Oczywiście. 0,33L jest sugerowana pojemnością, ale większe butelki będą również akceptowane.

Dwie butelki pozwolą na przeprowadzenie ewentualnej drugiej rundy lub finału. Zabezpieczają również w przypadku stłuczenia jednej z nich.

Etykieta konkursowa powinna być przymocowana za pomocą elastycznej gumki (recepturki)

Nie. Należy tylko przymocować na wierzch (za pomocą gumki recepturki) etykiety konkursowe

Specjalne lakowanie jest zbędne i utrudnia otwarcie butelek. Powoduje również czasem przedostanie się drobinek laku do kieliszków z próbkami.

Nie ma takiej potrzeby, jednak preferujemy butelki bez laku.

Tak, choć nie jest to idealne opakowanie. Jeśli jest to jedyna opcja to będzie to akceptowalne.

W konkursie MMC oceniają sędziowie z całego świata. Oficjalnym językiem jest język angielski, ale może zdarzyć się sytuacja, iż sędzia wypełnia arkusz ocen w swoim ojczystym języku. Proponujemy Google translator.

Grono sędziowskie składa się z certyfikowanych sędziów MJP, BJCP oraz doświadczonych ludzi z branży miodowej, piwnej i winnej.

Medal za zajęcie miejsc 1-3. Dodatkowo najlepszy miód w konkursie otrzyma tytuł Grand Champion oraz statuetkę (w obydwu konkursach HOME i PRO). Zwycięzca konkursu HOME będzie również zaproszony do jednej z profesjonalnych miodosytni w celu komercyjnego nastawienia zwycięskiego miodu (ostateczna decyzja zostanie podjęta przez fundatora nagrody w oparciu o szereg informacji wymaganych do komercyjnego wyprodukowania miodu) oraz trzyma pierwsze 50 butelek.

Tak, arkusze ocen będą wysyłane do wszystkich uczestników. W konkursie Mead Madness Cup będzie to jeden wspólny arkusz wypełniony przez sekretarza stołu, zawierający oceny i spostrzeżenia wszystkich sędziów oceniających miód w 1 rundzie.

Nie chcemy, aby wprowadzać klientów w błąd. Jeśli znak graficzny będzie wykorzystany, musi znajdować się również informacja o nazwie miodu, kategorii w której zdobył medal oraz nazwie i roku konkursu.

Termin zgłaszania: 31.01.2024
Termin wysyłki: 11.02.2024
Data konkursu: 22-23.02.2024
Ogłoszenie wyników: 24.02.2024.

Share / podziel się

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email