Mead Madness Cup

Mead Madness Cup

Konkurs Mead Madness Cup to największy konkurs miodów pitnych w Europie. Organizowany nieprzerwanie od 2018 roku, już na dobre zapisał się w kalendarzu imprez świata miodów pitnych. Pierwotnie odbywał się na przełomie października i listopada, teraz na dobre zagościł w lutym. Przeznaczony zarówno dla miodosytników domowych jak i dla komercyjnych producentów miodu pitnego.

W tegorocznej edycji spodziewamy się rekordowej liczby zgłoszeń- trend wzrastający jest widoczny w każdym kolejnym roku istnienia Mead Madness Cup. Tradycyjnie już, kategorie, w których rozgrywany będzie konkurs, opierają się o Mead Judging Programme. Szczegółowa lista dostępna jest [tutaj]

Mead Madness Cup organizowany jest przy współpracy z EMMA (Europejskie Stowarzyszenie Miodosytników) i jest wydarzeniem towarzyszącym Europejskiej Konferencji Miodosytników. Grono sędziowskie MMC składa się z najbardziej doświadczonych ludzi z branży miodosytniczej: sędziów MJP oraz BJCP oraz doświadczonych miodosytników. Szefem tego zacnego grona jury jest Marcin Jaros.

Nagrodami w Mead Madness Cup są pamiątkowe medale przyznawane za miejsca 1-3 w każdej z kategorii oraz dyplomy w wersji drukowanej lub elektronicznej. Dodatkowo zwycięskie miody z każdej kategorii będą ubiegały się o grono najlepszego miodu konkursu oraz tytuł GRAND CHAMPION. Pamiątkowe statuetki są przewidziane dla zdobywców tychże tytułów. Jak zwykle zachęcam do śledzenia strony internetowej konkursu oraz profilu na Facebooku gdzie można znaleźć niezbędne informacje i wskazówki.

Tradycyjnie już, przy współpracy z jedna z komercyjnych miodosytni, przygotowaliśmy wyjątkową nagrodę. Zwycięzca konkursu Mead Madness Cup HOME, który otrzyma tytuł GRAND CHAMPION oraz pamiątkowe trofeum, będzie miał możliwość powtórzenia zwycięskiej receptury w profesjonalnej miodosytni. Miód ten następnie trafi do sprzedaży, a pierwsze 50 butelek wyprodukowanego według oryginalnej receptury miodu pitnego trafi w ręce jego twórcy.

Ostatnia nagroda jest skierowana wyłącznie do miodosytników z Polski. Wyniki konkursu MMC HOME będą brały udział w dodatkowym wyścigu. Postanowiliśmy ukoronować najlepszego domowego miodosytnika z Polski poprzez przyznanie jemu/jej tytułu Mistrza Polski. Za każdy zdobyty przez polskiego miodosytnika medal, przyznane będą punkty. Za złoto- 3 punkty, za srebro- 2 punkty oraz 1 punkt za brąz. Zdobywca tytułu Grand Champion otrzyma dodatkowe 3 punkty. Miodosytnik z największa ilością punktów uzyska tytuł Mistrza Polski. W przypadku remisu, grono sędziowskie przyzna tytuł w trybie orzeczniczym (po dyskusji, degustacji i analizie dalszych zajętych miejsc w konkursie).

Mam nadzieję, że wyczekujecie Państwo kolejnego konkursu z entuzjazmem. My już nie możemy się doczekać. Zachęcam was do śledzenia naszej strony internetowej, profilu Facebookowego oraz innych mediów społecznościowych.

Z wyrazami szacunku
Krzysztof Jarek – Dyrektor Mead Madness Cup

podziel się / Share

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email