Mead Madness Cup

Mead Madness Cup to międzynarodowy konkurs domowych miodów pitnych. W tym roku odbędzie się jego druga edycja. Konkurs organizowany jest jako wydarzenie towarzyszące Europejskiej Konferencji Miodosytników. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2018 i przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W czterech kategoriach zostało zgłoszonych ponad 90 miodów pitnych z 14 państw świata.

Tegoroczna edycja została rozszerzona o podkategorie, w których zostaną przyznane dyplomy dla trzech pierwszych miejsc. Zwycięzcy kategorii, jak miało to miejsce w zeszłym roku, otrzymali pamiątkowe medale (przeznaczone dla miejsc I – III). Ponownie zostanie również przyznany tytuł Grand Champion dla najlepszego miodu pitnego konkursu.  Mead Madness Cup powoli wpisuje się na stałe do kalendarza konkursów miodowych na świecie. Jest to prawdopodobnie największy, międzynarodowy konkurs domowych i komercyjnych miodów pitnych w Europie. Organizatorzy mają nadzieje, ze wkrótce będzie tak popularny jak Mazer Cup w USA.

W tym roku organizatorzy zamierzają dopuścić do konkursu także miody profesjonalne. Będzie to doskonała okazja by nagrodzić najlepszych miodosytników, którzy przy okazji Europejskiej Konferencji Miodosytników gromadzą się w jednym miejscu. Dodatkowym atutem Mead Madness Cup jest obecność najbardziej doświadczonej kadry sędziowskiej w Europie, co z pewnością podnosi prestiż tego konkursu.

Mead Madness Cup 2019 odbędzie się 15.11.2019 w Poznaniu. Poniżej zostaną podane kategorie, w których zostanie rozegrany: kategorie miodów pitnych

Mamy nadzieję, że także w tym roku konkurs będzie wielkim sukcesem.

Z poważaniem
Zespół Kings of mead

podziel się / Share

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email